Дело пономарей — Официальный сайт
Facebook seo Twitter seo Subscribe
seo
seo
seo

Репортаж с судебного заседания 13.06.2012. Интервью с адвокатом Шуляковым Юрием Климентьевичем (защитник Харитонова Антона):

ПРОСЛУШАТЬ: Радио Свобода

 

14 червня 2012, Київ 22:11
Справа паламарів. Чи дійсно Феміда у Запоріжжі сліпа?

Запоріжжя – У середу в Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулось чергове засідання у справі вибуху в Свято-Покровському храмі, який стався 28 липня 2010 року. Тоді постраждало дев’ятеро осіб, 80-річна черниця померла за кілька годин у міській лікарні. Резонансну справу взяв на контроль Президент Віктор Янукович, і вже за тиждень міліція відзвітувала про затримання паламарів храму Євгена Федорченка, Антона Харитонова та його брата Сергія Дьоміна.

У середу на суді в Запоріжжі розглянули висновки Донецького науково-дослідницького інституту судових експертиз, на які чекали майже півроку. Документ свідчить про те, що підсудні давали свідчення, зазнаючи психологічного тиску. Прокурор із цим висновком не погодився. Суддя аргументи обвинувачення вислухав і призначив нову експертизу.

«Суд все-таки вирішив призначити повторну комісійну судово-психологічну експертизу за матеріалами відеозаписів. Суд порахував, що немає необхідності у виклику цього експерта», – сказав Андрій Кмєть, старший прокурор відділу підтримання обвинувачення прокуратури Запорізької області.

Адвокати захисту кажуть, що немає підстав не довіряти Донецькому науково-дослідницькому інституту судових експертиз. Фахівець, який дав висновок, працює судово-психологічним експертом понад 15 років, наголошує адвокат паламарів Валентин Наливайко.

«Дуже заслужені експерти, стаж роботи яких 15 років. Люди мають по три вищі освіти. Чітко, навіть без всяких: «може бути» або «можливо», чітко кажуть, що всі свідчення, дані на досудовому слідстві, затриманими на той момент і нашими підзахисними на цей час, дані не самостійно», – зазначає адвокат.

Два роки за ґратами!

Нова судово-психологічна експертиза у справі паламарів буде вже четвертою за рахунком. Її висновки з’являться, очевидно, не раніше вересня. На цей час відбулося вже понад півсотню судових засідань, досліджено два десятки томів справи. Упродовж усього часу паламарі перебувають у слідчому ізоляторі.

Поки тривають судові засідання, батьки нарікають на погіршення стану здоров’я їхніх дітей:

«Антон дуже набрав вагу. Це – порушення обміну речовин. На тлі стресових ситуацій у нього проблеми з серцем почалися, болить серце, болить голова. Це він через адвокатів мені говорив. Часто паморочиться голова. Два роки в такому замкнутому просторі. У Сергія проблеми зі шкірою. Виразки на руках, на ногах. У колись здорової людини», – говорить Ольга Дьоміна, мати Антона Харитонова та Сергія Дьоміна

Наступне засідання у справі запорізьких паламарів призначили на 4 липня.

Статья взята с сайта: www.radiosvoboda.org

____________________________________________________________________

У «справі паламарів» призначили додаткову, вже четверту, експертизу.

Жовтневий районний суд Запоріжжя призначив додаткову судово-психологічну експертизу у «справі паламарів», нібито причетних до вибуху, який стався 28 липня 2010 року у місцевому Свято-Покровському храмі.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, таким чином суд задовольнив клопотання сторони держобвинувачення, яка просила про ще одну, четверту експертизу у справі.

Водночас захист обвинувачених наголосив, що вважає заявлене прокурорами клопотання необґрунтованим. Вони нагадали, що попередня експертиза, проведена Донецьким науково-дослідним інститутом судових експертиз, засвідчила, що на стадії досудового слідства на підсудних здійснювався морально-психологічний тиск.

Самі підсудні під час сьогоднішнього засідання заявили, що, на їхню думку, прокуратура намагається затягнути процес.

Наступне засідання у справі відбудеться 4 липня.

Внаслідок вибуху у храмі у липні 2010 року загинула одна людина, ще 9 осіб постраждали. Справу взяв під контроль Президент Віктор Янукович. Уже за тиждень міліція відзвітувала про затримання паламарів храму Євгена Федорченка, Антона Харитонова та його брата Сергія Дьоміна.

Із того часу відбулося понад півсотні судових засідань, досліджені два десятки томів справи. Упродовж усього часу обвинувачувані перебувають у слідчому ізоляторі.

Статья взята с сайта: www.radiosvoboda.org

____________________________________________________________________

У Запоріжжі слухатимуть «справу паламарів» – про вибух у храмі

Сьогодні в Жовтневому районному суді Запоріжжя розпочнеться чергове засідання у «справі паламарів», нібито причетних до вибуху, який стався 28 липня 2010 року у місцевому Свято-Покровському храмі.

Тоді постраждали дев’ятеро людей, а 80-річна черниця Людмила померла за кілька годин у міській лікарні.

Справу взяв на контроль Президент Віктор Янукович, уже за тиждень міліція відзвітувала про затримання паламарів храму Євгена Федорченка, Антона Харитонова та його брата Сергія Дьоміна.

З того часу відбулося понад півсотні судових засідань, досліджені два десятки томів справи. Протягом усього часу обвинувачувані перебувають у слідчому ізоляторі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Нещодавно до справи долучили результати судово-психологічної експертизи, призначеної стороною обвинувачення. У документі йдеться про те, що обвинувачені давали попередні свідчення, зазнаючи психологічного тиску з боку слідства, кажуть адвокати.

Статья взята с сайта: www.radiosvoboda.org

seo
14th Апр 2012
Теги:
seo

Написать ответ

seo
 
seo
Все права защищены © 2011-2015 Дело пономарей — Официальный сайт
Кто затыкает ухо свое от вопля бедного, тот и сам будет вопить, - и не будет услышан