Дело пономарей — Официальный сайт
Facebook seo Twitter seo Subscribe
seo
seo
seo

Х Р О Н О Л О Г І Я П О Д І Й
в справі Харітонова Антона, Дьоміна Сергія та Євгена Федорченка
(незаконні методи ведення слідства в міліції Запоріжжя) 29 липня – 05 серпня 2010

29 липня 2010, біля 12-00
Харітонову А.В. на мобільний зателефонувала особа, яка назвалась представником СБУ:
на мобільний телефон Антона-пономаря №096-774-5900 з 11-00 до 12-00 зателефонував раніше невідомий чоловік, який назвався співробітником СБУ (Максим Іванович, його № тел.050-564-24-32) і попросив зустрітись з ним з приводу уточнення інформації щодо співробітників Свято-Покровського храму.

29 липня 2010 — з 13-00 до 14-00
Зустріч з невідомим чоловіком, який назвався співробітником СБУ: Максимом Івановичем
В парку «Дубова роща» в Жовтневому районі відбулася зустріч Антона Вікторовича та мами Ольги Миколаївни (з одного боку) та раніше невідомою особою, яка назвалася співробітником СБУ — Максимом Івановичем (під час зустрічі, яка тривала понад 1,5 години він цікавився інформацією про відносини між священиками в Свято-Покровському храмі, конфлікти в колективі служителів храму, особливості характеру персоналу церкви; чи були перевірки в церкві та інші питання щодо життя церковної общини; цікавився даними про розмір заробітних плат тощо)

30 липня 2010 — 10-00
Бабця Антона Галина Афанасівна зателефонувала мамі Антона – Ользі Миколаївни – з приводу візита співробітників міліції (Куковінець, Дудченко)

В цей момент Антон-пономарь з мамою Ольгою Миколаївною знаходився в районі бульвара Шевченка у відділенні «Надра-банка» — потім міліція під’їхала о 10-20 ранку 30 липня 2010 до відділення банку і наказали Антону і Ользі Миколаївні прослідувати до будівлі Міськвідділу міліції (на проспекті Леніна у м. Запоріжжі)

30 липня 2010 — Біля 11-00
Приїзд до будівлі Міськвідділу міліції Запоріжжя – затримання Антона Харітонова

Співробітники міліції: о\у майор Куковінець Дмитро та о\у майор Дудченко доставили на автомобілі Антона Харітонова та маму до каб №222 будівлі Міськвідділу міліції (на проспекті Леніна у м. Запоріжжі), де маму і сина розвели по кабінетах і почали допит без присутності адвоката(-ів).

30 липня 2010 — о\у Куковінець Дмитро та о\у Дудченко, в присутності полковника міліції — Штирова Юрія Валерійовича та інших — почали погрожувати затриманому Антону Харітонову: «Ты знаешь кто это (взрыв в храме) сделал. Тебе пи***ц. Мы тебя в подвал спустим! Мы тебя порвем! Сделаем из тебя инвалида! » При цьому Куковінець Дмитро в присутності о\у Дудченка аби принизити Антона Харітонова, та зламати його моральний дух, взяв ножиці та почав обрізати кусок штанів у Антона разом із карманами. При цьому обріз так, аби було видно нижню білизну. В цих штанях Антон був одягнутий ще кілька днів потому.

При цьому міліціонери казали: «Нас цікавить ваше церковне начальство – владика Йосіф (Масленніков)! Ану давай быстро рассказывай: кто это сделал?!» Антон відповів, що не знає хто це зробив і навіщо.

30 липня 2010 — 13-00 – 14-00

Міліціонери Куковінець та Дудченко примусили затриманого Харітонова співати «Мільйон алих роз»

Міліціонери Куковінець та Дудченко змушували Антона співати пісню «Мільйон алих роз» кілька разів, при цьому знімали це на відео своїх мобільних телефонів. Страшенно сміялися.

Міліціонери примушували затриманого під погрозою побиття корчити рожі на відео-камеру міліціонери Куковінець та Дудченко примушували затриманого Антона Харітонова під погрозою побиття корчити рожі на відео-камеру: «Ану сделай грустное лицо! А ну, сделай веселое лицо!» При цьому страшенно сміялися.
Це викликало особливе приниження у затриманого Антона Харітонова. Йому було надзвичайно страшно.

Погроза застрелити затриманого з пістолета

Міліціонери Куковінець та Дудченко по черзі наставляли на затриманого Антона Харітонова пістолет системи револьвер, при цьому цілились в голову. І імітували постріл (стукали ногою по підлозі голосно). Це видавалося їм страшенно смішним.

30 липня 2010 — 13-30 – 14-00

Пізніше зайшов міліціонер Рябуха А.А. – заступник начальника відділу кримінального розшуку – почав погрожувати так само. Говорив Антону Харітонову: «Я твой куратор. Я твой ангел-хранитель! Не будешь говорить – тебя вообще прикончат здесь, и даже я не помогу! Отвезут тебя на СИЗО к зэкам, где сделают «манькой» — опустят, сделают петухом. Бабушку твою – сдадим в дом престарелых. А мать – тоже посадим в СИЗО – как соучастница пойдет! Ты ху***. Ты пид*** Все, тебе пи*** ты понимаешь, ты должен спасти маму и брата!!!»

30 липня 2010 — Після обіду
Принизлива процедура годування затриманого помиями із мусорного відра

Міліціонери Куковінець та Дудченко запитали Антона Харітонова: «Ти напевно хочеш їсти?» Давай ми тебе погодуємо! При цьому дістали десь чорне відро із пластику (мусорне) і кинули туди плавлений сирок, та зацвілий хліб, і вилили туди якісь іще помиї – після чого дали затриманому Антону Х. і сказали: «На їж!» В разі відмови обіцяли відлупцювати так, що Харітонов Антон стане інвалідом. Антон змушений був їсти це. При цьому вони казали йому: «Ми таке теж їмо інколи!» сміялися…

Ходіння по кабінетам З.М.У. МВС – зустріч з «генералом»

Куковінець та Дудченко відвели затриманого Антона до чоловіка 50-ти років, їхнього керівника. Худощавий (сиве волосся), який говорив: «Мы тебя сделаем героем! Дело на контроле у Президента! Ты не хочешь помочь Президенту? У нас там подвальчик есть…не будешь говорить – мы тебя там сгноим!»

Зустріч і «бесіда» з Штировим Ю.В.
Далі затриманого Антона відвели до міліціонера Штирова Ю.В. який казав: «это или владыка Иосиф храм взорвал, или кто-то из ваших…»

Зустріч і «бесіда» з Шарніним А.
Далі затриманого Антона відвели до міліціонера Шарніна А.: «Ты нам паришь мозги!..давай говори, зачем взорвал храм?!»

Написання «явки» з повинною
Вдень-ввечорі 30 липня 2010 під примусом співробітників міліції в результаті застосування недозволених методів ведення слідства Антон Харитонов написав проти своєї волі «явку з повинною», де вказав, що вчинив злочин спільно з підлітком-пономаре Василем Уколовим

30 липня 2010 — Вечір-ніч на 31.07.10
зустріч з Жанеттою Юріївною Половніковою (спеціаліст по поліграфу), примусова перевірка на поліграфі

Затриманого Антона відвели ближче до півночі до якогось кабінету в тій же будівлі ЗМУ МВС, куди разом з «генералом» потім зайшла Жанеттою Юріївною Половніковою (спеціаліст по поліграфу), топнула ногою і звернулася до затриманого Антона Харітонова: «А навіщо було вбивати і грабувати?!»

після чого в присутності Куковінця та Дудченко на голову затриманому надягли металеву «каструлю» з дротами – затриманий подумав, що зараз будуть підключати електричний струм. Страшенно злякався. Потім до рук теж підключили датчики. Жанетта сіла позаду, оперативники – попереду затриманого і почали проводити допит на «поліграфі», який тривав кілька годин нон-стоп. На питання викликати адвоката Жанетта та оперативні працівники відповідали: «А навіщо тобі адвокат?!»

Біля півночі 30 липня на 31 липня 2010

зустріч і «бесіда» зі слідчою Багайлюк Лілією Миколаївною

Нічний допит, було проведено слідчою Багайлюк Лілією Миколаївною, яка викликала «міліцейського» адвоката Адєлєва Івана Васильовича – який в свою чергу схиляв Антона визнавати вину частково (хоча Антон сказав йому, що він інкримінованого йому злочину не вчиняв), «а потім будемо розбиратися в суді!»

Перерва між допитом слідчої Багайлюк Лілії Миколаївни
Коли слідчий виходила з адвокатом на «перекур», до кабінету зайшли міліціонери Куковінець та Дудченко. Які почали погрожувати затриманому Антону Харітонову:

«Мы тебя порвем! Сделаем инвалидом! Не будешь говорить – тебя отвезут на СИЗО к зэкам, где сделают «манькой», опустят! Бабушку твою – сдадим в дом престарелых. Квартиру – себе заберем. А мать – посадим в СИЗО – как соучастница пойдет! Все, тебе пи***, ты понимаешь?! Ты должен спасти маму и брата!!»

Продовження допиту зі слідчою Багайлюк Л.М.
Після «перекуру» адвокат Адєлєв Іван Васильович сказав Антону: «Треба визнавати вину частково! (хоча Антон сказав йому, що він інкримінованого йому злочину не вчиняв)

А потім будемо розбиратися в суді!»

31 липня 2010 року

«бесіда» з Андрієм Івановичем, начальником міськвідділу Запоріжжя

Зустріч відбувалася в кабінеті Андрія Івановича, одного із керівників міськвідділу міліції Запоріжжя, де була фігура сокола-орла з напів-розритими крилами, а також був рицар зі списом. Андрій Іванович сказав Антону таке: «Сейчас мы тебя отвезем в СИЗО! Пи*** тебе! Ох, ты зае****(надоел)! Там тебе зубы повыбивают! И почки отобъют. И ты признаешься во всем! Зае*** (надоел) ты нам, и очкарик надоел, твой друг (Е.Ф.), и братец твой! Мы Вам П\Ж сделаем (пожизненное заключение) и такую прожарку вам сделаем – за то что запутали нас!»

31 липня 2010 року

Переведення в Ленінський РУГУ м. Запоріжжя

Наступного дня після арешту Антона перевели до Ленінського райвідділу міліції м. Запоріжжя. Проїхали через греблю (плотіну). В цьому райвідділі тримали біля 10 діб.

Протягом перших трьох діб (з моменту затримання) фактично не спав, нічого не пив, не їв. Майже нічого не розумів, що відбувається.

31 липня 2010 року чи 01 серпня 2010 року, біля 19-00

«Бесіда» із затриманим в кабінеті начальника Ленінського РУГУ м. Запоріжжя (без присутності адвоката)

Ввечорі відбулася «бесіда» із затриманим Антоном Харітоновим — в кабінеті начальника райвідділа міліції Горшкова, при цьому був присутній гр.Штирьов Ю.В. та іще один міліцейський начальник – великий, повний (можливо, що це був Касай, але Харитонов не впевнений). Міліціонери повідомили таке: «мы нашли твоего друга Васю Уколова. На которого ты написал в явке с повинной. Мы сняли всю его гандбольную команду с соревнований в Одессе! Всю команду побили! Но оказалось, что это – не Вася. Его там не было!» Після чого співробітники міліції почали допитуватися у Антона Харитонова хто вчинив цей вибув в храмі, але Антон сказав, що не знає, оскільки до цього вибуху не причетний. (примітка. В цей день Антона возили здавати кров в будівлю моргу-СМЕ. Брали зразки волосся, нігтів, слини, крові тощо.)

В ході цієї розмови начальник Ленінського райвідділу міліції Горшков – в присутності вищеперерахованих двох інших офіцерів міліції: Штирова та іншого — дістав із шухляди свого столу шприц із якоюсь рідиною і сказав, що це «сиворотка правди». Міліціонер Штиров сказав: «Антон, якщо ти не хочеш казати правду – напевно, ми тебе будемо вбивати! Ми тобі зараз зробимо ін’єкцію «сиворотка правди» ти швиденько все розкажеш, і помреш одразу!!! Зараз будемо колоти! Тобі кінець!» після чого затриманий страшенно злякався, і почав давати лжесвідчення – малювати «бомбу». Міліціонери при цьому сильно сміялися.

Дана хронологія складена зі слів підсудного Антона Харитонова – 23.09.2011 року

p.s. Наступне судове засідання — 10-жовтня 2011 року о 10-00 в Жовтневому суді Запоріжжя.
Суддя Мінасов В.В.

Статья взята с сайта http://ua-antiment.livejournal.com/

seo
2nd Окт 2011
Теги:
seo

Написать ответ

seo
 
seo
Все права защищены © 2011-2015 Дело пономарей — Официальный сайт
Кто затыкает ухо свое от вопля бедного, тот и сам будет вопить, - и не будет услышан