Дело пономарей — Официальный сайт
Facebook seo Twitter seo Subscribe
seo
seo
seo

Проти телевізійного правосуддя


*    *    *

Підписати звернення можна за адресою:
[email protected]

*    *    *


01.02.2013

Галя Койнаш
Галасувати не завадить і про тих, хто не захоплюється футболом, та й не може, бо третий рік уже сидять у СІЗО після доленосного виступу Президента Януковича в телевізійному ефирі.

Допоможіть, будь ласка, — своїми підписами, повідомленнями в ЗМІ, дописами в соцмережах — докричатися до саміту ЄС-Україна про кричущий випадок телевізійного правосуддя – так звану «справу паламарів»

Підписати звернення можна за адресою [email protected] (або тут). Додаткову інфомацію про змінений обвинувальнии висновок, експертизи, тощо тут Запорізькі заручники правосуддя

До учасників саміту Україна-ЄС 25 лютого

Звертаємося до Вас напередодні саміту Україна-ЄС у зв’язку з неодноразовими заявами високопоставлених представників ЄС, що на саміті порушуватимуться питання вибіркового правосуддя в Україні

Це дійсно надзвичайно серйозна проблема, яка потребує пильної уваги та неухильної позиції Європейського Союзу

Саме тому ми хочемо привернути увагу шановних учасників саміту до так званої «справи паламарів». Хоча з першого погляду жодних політичних мотивів тут немає, ця справа має досить багато спільного з процесами над Тимошенко и Луценком.

Є підстави стверджувати, що невід’ємне право трьох молодих осіб на справедливий суд порушується у зв’язку зі специфічними обставинами справи.

Наступного дня після вибуху в запорізькому Свято-Покровському храмі УПЦ 28 липня 2010 р,, в телевізійному ефірі Президент Янукович наказав негайно – фактично за тиждень – знайти винуватих. Менш ніж за тиждень міністр внутрішніх справ так само публічно заявив, що злочин розкрито та винуватих взято під варту. Всі троє уже два з половиною роки перебувають у СІЗО, й хоча поширеною є думка, що хлопці не причетні до підриву храму, майже ніхто не очікує виправдального вироку. Адже це означало би, що правоохоронці даремно отримали нагороди за супер-оперативне розкриття взятої на контроль Президента справи та й власне, що справу не розкрито. Отже, Президент буде незадоволеним.

Двоє паламарів храму та брат одного з них фактично стали заручниками обіцянки, даної Президентові.

Від самого початку відбувалися серйозні порушення. Через два з половиною роки прокуратор просто прибрав з обвинувального висновку ту частину обвинувачення, для котрої у всіх підсудних були залізні алібі.

Дві експертизи від уповноважених науково-дослідницьких інститутів судових експертиз фактично підтвердили заяви всіх підсудних, що свідчення, та підозріла кількість «явок з повинною» дані під сильним психологічним тиском. Суддя просто призначив третью еспертизу, яка люб’язно не знайшла жодного недозволеного тиску. Переклад деяких моментів з допитів, проведених в перші дні слідства, можна знайти тут. На наш погляд, вони свідчать, що висновки третьої експертизи є абсолютно непереконливими.

З огляду на серйозні сумніви щодо цієї справи та вкрай негативний вплив на українське суспільство будь-якого процесу, чей результат, як видається, не залежить від вини підсудних, просимо порушити питання й про «справу паламарів» підчас саміту в Брюсселі. Важливо наголосити на необхідності розслідувати всі суперечності та ймовірні порушення в цій справі та скарги всіх підсудних про те, що всі явки з повинною, від котрих уже відреклись, отримані шляхом фізичного та психологічного тиску.

Просили би й нагадати українській владі, що вина хлопців не встановлена, й немає жодних підстав уважати, що обрання іншого запобіжного заходу, не пов’язаного з позбавленням волі, поставить населення під загрозу.

Дякую за увагу.

Статья взята с сайта: www.blogs.telekritika.ua
Автор статьи: Галя Койнаш

seo
10th Фев 2013
Теги:
seo

2 комментария к “Проти телевізійного правосуддя”

  1. Александр Шацкий:

    Почти 10 лет я был прокурором-криминалистом прокуратуры Запорожской области (1985-1995 г.г.). В Советском Союзе нас называли элитой следствия. Основная наша задача — оказание методической и практической помощи следователям прокуратуры в раскрытии преступлений. Если помните, убийства были подследствены органам прокуратуры. У летчиков есть такая команда -делай как я. Как можно учить следователя? Только личным примером. Поэтому все наиболее важные следственные действия (осмотр места происшествия, допросы потерпевших, очевидцев, обыска, очные ставки, допрос подозреваемого, воспроизведение обстановки и обстоятельств события) выполнял я. За 10 лет сотни раскрытых наиболее тяжких, резонансных преступлений. Требование тех лет, что ни один невиновный не должен быть наказаным — это не просто лозунг. Каких-либо тайн в раскрытии преступлений для меня нет. При этом, пыток, физического насилия не было. В конце 80-х Оноприенко совершил свое первое убийство — на трассе Симферополь-Москва убил 5 жителей Сумской области, сжег трупы и завладел автомобилем. Преступление могло быть раскрыто с осмотра МП, но из-за непрофессиональных действий милиции преступник скрылся. Тогда начальника УВД заставили раскрывать это преступление. Пошли массовые нарушения социалистической законности. Милиция и прокуратура разделилась. Нашлось достаточно много порядочных сотрудников этих структур, которые выступили против беззакония, вплоть до обращения в ЦК КПСС. В результате — непричастные к этому преступлению не были осуждены за это убийство. Но следственно-оперативная группа занималась не раскрытием преступления, а попыткой навесить ответственность за это на других. Тем временем Оноприенко продолжал убивать. Мне дико слышать вказивки о 25-30% оправдательных приговоров. Ни один НЕВИНОВНЫЙ не должен быть привлечен к уголовной обветственности. Взрыв церкви — резонансное преступление для Запорожья, довольно таки «спокойного» даже для лихихх 90-х. Поэтому, и мой интерес к этому делу. Есть своя версия кому это было выгодно. А то, что ребята не причастны к этому преступлению — это давно понятно даже простым запорожцам. С уважением А. Шацкий

Написать ответ

seo
 
seo
Все права защищены © 2011-2015 Дело пономарей — Официальный сайт
Кто затыкает ухо свое от вопля бедного, тот и сам будет вопить, - и не будет услышан